HAKKIMIZDA

Tarım ve Hayvancılığın Olduğu Her Yerde, Tam Zamanında…

RENKLY BEYAZ YUVARLAK

Hikayemiz

2004 yılında bölgenin reklamcılık ve yayıncılık  ihtiyaçları doğrultusunda  faaliyete başlayan şirketimiz 2 yıl boyunca süreli yayıncılık hayatına devam etmiştir. Bu süreçte genişleyen portföyündeki müşteri talepleri doğrultusunda, gerçekleştirdiği araştırmaları neticesinde başta Trakya ve Güney Marmara bölgeleri olmak üzere fuarcılık sektöründe çalışmaların yapılma ihtiyacını fark etti. Bu kapsamda Çorlu’da geçmişi 50 yılı aşkın bir kültür mirasının devamı olacak şekilde 2005 yılında  “Çorlu Tarım Şenlikleri” adıyla bir organizasyon gerçekleştirdi. 2006 yılına kadar gerçekleşen fizibilite ve pazar araştırmaları neticesinde TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ – TOBB tarafından Renkli Fuarcılık Ltd. Şti. olarak Yurt İçinde Fuar Düzenleme Yetki Belgesi’ni alarak ulusal fuar organizatörü olarak adını tescilledi.

2006 yılında düzenlediği tarım ihtisası ve genel ihtisasa yönelik iki ayrı fuar ile fuarcılık sektöründe ses getiren, katılımcı ve ziyaretçilerin bir sonraki fuarları merak ve heyecan ile bekledikleri fuarlar gerçekleştirdi. Çorlu’da başlamış olduğu fuarcılık hayatını sırası ile Kırklareli, Edirne, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’de fuarlar düzenleyerek fuar düzenlediği şehir sayısını altıya yükseltirken Tarım ve Hayvancılık İhtisası olarak başlamış olduğu sektörleri de Otomotiv, İstihdam, Mobilya, Ev Tekstili, Alışveriş, Eğitim ve Kitap, Sosyal Sorumluluk gibi farklı yönlerde de genişletti. 2018 yılında 6 Şehir 11 Fuar sayısına ulaşan şirketimiz bölge, ülke adına ekonomik değer, tanınırlık ve bilinirliğe katkı, istihdama katma değer sağlayabilmek adına AR-GE çalışmalarına da önem vererek çalışma hayatına profesyonel ekibi ve yönetimi ile devam etmektedir.

MİSYONU;

Gıda, Tarım, Hayvancılık, Otomotiv, Sanayi ve Hizmet sektörlerini, gelişen teknoloji, dünyadaki yenilikler ve ekonomik verimle harmanlayan profesyonel kadrosu ile organizasyonel olarak başarılı ve ülke ekonomisine katkılı fuar ve organizasyonlarda üstün başarı elde etmek, nihai tüketicilere sektörel bilgiyi en iyi şekilde aktarmaktır.

VİZYONU;

Bilim, modern teknoloji ve sürdürülebilirlik temelinde; Gıda, Tarım, Hayvancılık, Otomotiv, Sanayi ve Hizmet sektörlerinde araştırma faaliyetleri yürüten, bilgi üretip, bu bilgiyi ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştüren, farklı görüş ve fikirleri bir araya getiren, paydaşlarının beklentilerini karşılayan, geniş kitleleri buluşturan, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan Türkiye’nin  “Tarım İhtisas Fuar Şirketi” olmaktır.